Punktipilve tarkvara

Undet on Terra Moduse loodud
2007. aastal asutasime laserskaneerimisega tegeleva ettevõtte Terra Modus. Selle tulemusena said meie peamisteks tegevusvaldkondadeks arhitektuur ja ehitus, pärand ja arheoloogia, tsiviilinfrastruktuur ja maamõõtmine. Punktipilvede järeltöötlus oli aga alati valupunkt.

Kahjuks me ei suutnud leida see aeg oma eesmärkide jaoks sobivaid tööriistu ja see pani meid looma Undeti pistikprogrammide komplekti, et muuta punktipilveandmed 3D-mudeliteks või 2D-joonisteks. Meie jaoks on reaalne vajadus kasutada mitmeid erinevaid CAD-pakette. Seetõttu töötati iga Undeti versioon eraldi välja, et täielikult ära kasutada selle CAD-paketi funktsioone, millega see on ühendatud. Reaalsuse jäädvustamine koos Undeti tarkvaraarendusega võimaldab meie ettevõttel tuvastada võimalused oma koostamisprotsesside täiustamiseks, vähendades samal ajal raiskamist ja ebaefektiivsust punktipilve töötlemise töövoos.

2011. aastal alustasime Undeti esimeste iteratsioonide arendamist ja kasutamist oma igapäevases töös koos ehitatud dokumentatsiooniga. 2012. aasta lõpus ja 2013. aasta alguses kasutasime oma uut tarkvara projektides juba ettevõttesiseselt. Hiljem samal aastal olime valmis Undeti ametlikult välja andma ja võimaldama teistel ettevõtetel meie lahendusest kasu saada.